Утеплення фундаменту є не менш важливим заходом, ніж утеплення стін та підлоги. Авжеж, надійний грамотно облаштований фундамент – це основа для довговічного комфортного будинку. Подбати про це краще вже на стадії будівництва, але й цілком можливо виконати теплоізоляційні роботи для вже побудованого житла
Навіщо утеплювати фундамент?
Утеплення фундаменту є не менш важливим, ніж теплоізоляція стін та підлоги, оскільки тепловтрати через фундамент у нашій місцевості можуть складати 15-20%. Але справа не лише у теплозберіганні. Негативний вплив на конструкцію будівлі здійснює зимове здимання ґрунту, яке призводить до стискання і деформації фундаменту. А це може стати причиною появи тріщин, перекосу і поступового руйнування будинку. Використання теплоізоляційних матеріалів на рівні промерзання землі ефективно захищає фундамент і цоколь та запобігає цим процесам.
Також утеплення фундаменту та цоколя забезпечить правильне функціонування вашого підвального приміщення, позбавивши його від утворення всередині конденсату, грибів і плісняви.
А зробити це не так вже й складно, якщо дотримуватися певних правил і обрати ефективний якісний утеплювач.
Як правильно утеплити фундамент?
Найчастіше у приватному будівництві практикується укладення стрічкового фундаменту. Якщо утеплення виконується на етапі будівництва, утеплювач вкладається як зовні, так і зсередини бетонних конструкцій. В цьому випадку теплоізоляція монтується до незнімних щитів опалубки.
Якщо проводиться утеплення вже побудованого житла, то за периметром будинку викопується траншея на глибину основи фундаменту і далі вже виконується монтаж утеплювача.
У разі, якщо будинок побудований на пучинистих ґрунтах, або стоїть на мілкозаглибленому фундаменті, або має опалювальне цокольне приміщення, додатково приймається рішення для створення утепленої відмостки.
Який утеплювач краще обрати?
Найпоширенішими утеплювачами, які обирають для облаштування теплоізоляції фундаменту, є керамзит, пінопласт або екструзійний пінополістирол. Найбільш універсальним з них, що можна використовувати як на стадії будівництва, так і в облаштуванні теплоізоляції фундаменту і цоколя готового будинку, є екструзійний пінополістирол.
Він має такі характеристики, як дуже низька теплопроводність, висока щільність, стійкість до механічних ушкоджень та низький рівень водопоглинання. Крім того, він зручний у монтажі і не потребує складної подальшої обробки. Для утеплення фундаменту використовуються гладкі плити XPS, які мають закритопористу структуру і не пропускають вологу.
Загалом для утеплення стрічкового фундаменту вам знадобиться:
- бітумний праймер (ґрунтовка),
- рулонна гідроізоляція
- теплоізоляційні плити, такі як XPS CARBON PROF виробництва компанії SWEETONDALE
- кріплення або мастика.
Як правильно утеплити фундамент?
Крок 1. Підготовка робочої поверхні.
Поверхню фундаменту слід очистити від залишків землі і бруду, стіни вирівняти за допомогою піщано-цементної суміші.
Крок 2. Ґрунтування.
Підготовлену поверхню слід обробити ґрунтовкою – праймером . Це дозволить виконати зчеплення між стінами фундаменту і гідроізоляцією.
Крок 3. Гідроізоляційне покриття
Укладання бітумно-полімерної ізоляції здійснюється від низу до верху оґрунтованих плит стрічкового фундаменту з обов’язковим накладанням полотнищ шляхом наплавлення на поверхню. Якщо будинок знаходиться на суглинистому або глинистому ґрунті, слід облаштувати двошарову гідроізоляцію.
Крок 4. Монтаж теплоізоляції
Гладкі, нешлифовані плити екструзійного пінополістиролу XPS укладаються з розбігом швів на спеціальну мастику або з використанням спеціального кріплення з клейким шаром.
Крок 5. Зворотна засипка ґрунту.
Після монтажу теплоізоляції траншею слід засипати землею. Якщо будинок побудований у вологих ґрунтах, перед цим бажано облаштувати пристінний дренаж. Профільовану мембрану слід укласти безпосередньо поверх плит утеплювача. Це дозволить захистити фундамент від вологи, що надходить з ґрунту.
Зазначимо, що аналогічні до утеплення стрічкового фундаменту роботи слід провести і для цоколя будинку.
Готове рішення: система SD Фундамент Термо
Для облаштування утепленого фундаменту радимо скористатися готовим рішенням від компанії SWEETONDALE, яке забезпечить надійний довготривалий захист фундаменту і цоколя вашого будинку завдяки високій якості матеріалів, ідеальному поєднанню складових системи утеплення та мінімізації ризиків в процесі монтажних робіт.
До складу системи SD Фундамент Термо входить двошарова рулонна бітумно-полімерна мембрана Техноеласт ЕПП (2), яка повністю наплавляється на попередньо оґрунтовану поверхню фундаменту і забезпечує 100% гідроізоляцію конструкції.
Також вона містить плити екструзійного пінополістиролу XPS SWEETONDALE CARBON PROF (4), які ефективно захищають фундамент і цоколь від промерзання.
Система характеризується високим адгезійним зчепленням шарів матеріалу між собою. Під час монтажу не потребує застосування спеціалізованого обладнання.
Чи варто зволікати з утепленням фундаменту?
Звісно, утеплення фундаменту не є найпростішим завданням для господаря будинку. Воно потребує грамотного підходу, враховуючи клімат місцевості, особливостей ґрунту, рівень ґрунтових вод і конструкцію фундаменту. Але нехтувати цим – означає піддавати свій дім ризику поступового руйнування і постійних тепловтрат. Сучасні утеплювачі, такі як XPS SWEETONDALE CARBON PROF виробництва компанії SWEETONDALE, дозволяють забезпечити надійний захист споруд на довгі роки.
З усіх технічних питань ви завжди можете проконсультуватися зі спеціалістами гарячої лінії технічної підтримки 0 800 50 07 05